Węgierski kandydat na unijnego komisarza Oliver Varhelyi nie otrzymał w czwartek wystarczającego poparcia ze strony koordynatorów komisji spraw zagranicznych PE. Chcą oni, aby Węgier odpowiedział na dodatkowe pytania pisemnie
— poinformowało PAP źródło unijne.
Varhelyi w czwartek w Brukseli wziął udział w przesłuchaniu w komisji spraw zagranicznych. Jej zgoda jest wymagana, aby został komisarzem UE, który będzie zajmował się sąsiedztwem i rozszerzeniem.
Jeśli odpowiedzi, jakich udzieli na dodatkowe pytania, nie będą dla koordynatorów wystarczające, w komisji może dojść do kolejnego wysłuchania kandydata.
as/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/472943-wegierski-kandydat-na-komisarza-ue-bez-poparcia-w-komisji-pe
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.