W mieście Macerata we Włoszech padły strzały, w wyniku których kilka osób zostało rannych. Jak podaje policja wszyscy poszkodowani to cudzoziemcy.
Napastnik, który otworzył ogień do przechodniów, poruszał się czarnym samochodem marki Alfa Romeo. Mieszkańców wzywa się do pozostania w domach.
Jak poinformowała na Twitterze włoska policja, w sprawie ataków zatrzymano jednego mężczyznę. Jest to obywatel Włoch. W tej chwili trwają poszukiwania wspólnika sprawcy.
Według Corriere della Sera, zatrzymany to 28-letni Luca Traini, pochodzący z prowincji Marche, w której znajduje się miasto Macerata.
tk
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/379759-wlochy-napastnik-otworzyl-ogien-do-przechodniow-kilka-osob-jest-rannych-wszyscy-to-cudzoziemcy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.