Hiszpańskie władze objęły ponad połowę z 50 prowincji Hiszpanii alertem w związku z intensywnymi opadami śniegu i śniegu z deszczem. Położone na południu turystyczne miejscowości informują o pierwszych opadach śniegu od dekad.
W mieście Torrevieja w prowincji Alicante, w południowo-wschodniej Hiszpanii, służby są w stanie pogotowia powodziowego. Śnieg z deszczem zaczął intensywnie padać po pierwszych od ponad 90 lat śnieżycach; śnieg pokrył tamtejsze plaże - podały w czwartek media.
W mieście Denia w tej samej prowincji zawieszono zajęcia w szkołach, gdy po pierwszych opadach śniegu od ponad 30 lat rejon nawiedziły ulewy.
Zajęcia zawieszono także w turystycznym, położonym w górach mieście Ronda w prowincji Malaga w Andaluzji, gdzie spadło do 40 centymetrów śniegu i opady odcięły dwie główne drogi.
Hiszpańskie służby meteorologiczne zapowiadają na czwartek kolejne opady śniegu i zimowe temperatury.
ann/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/324029-alert-w-hiszpanii-pierwsze-od-dekad-opady-sniegu-na-poludniu-kraju-zdjecia
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.