Sześć osób zginęło w sobotę, gdy we włoskich Alpach zeszła lawina i porwała kilkunastu ludzi. Do tragedii doszło na wysokości ponad 3300 metrów n.p.m. w okolicach szczytu Monte Nevoso, przy granicy z Austrią - poinformowały włoskie służby ratunkowe i policja.
Wciąż trwa akcja ratunkowa, to dopiero częściowy bilans
– przekazały służby ratunkowe, cytowane przez włoską agencję prasową AGI.
AFP pisze, że ofiarami są alpiniści, a według Associated Press chodzi o narciarzy jeżdżących poza wyznaczonymi trasami.
Lawina zeszła około południa i porwała kilkunastoosobową grupę, która znajdowała się w pobliżu szczytu Monte Nevoso, nazywanego również Schneebiger Nock. Znajduje się on w regionie Trydent-Górna Adyga, na północnym wschodzie Włoch. Na miejsce wypadku wysłano trzy śmigłowce, jednak akcję ratunkową komplikuje fakt, że do tragedii doszło bardzo wysoko.
Według AFP ryzyko zejścia lawiny w sobotę nie było wyjątkowo duże; obowiązywał drugi stopień zagrożenia w pięciostopniowej skali.
bzm/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/284891-lawina-w-alpach-zabila-6-osob
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.