Zgromadzenie Narodowe Węgier przyjęło jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej, w związku z 60. rocznicą Poznańskiego Czerwca i późniejszego o cztery miesiące węgierskiego powstania antykomunistycznego.
Projekt uchwały przedstawili wspólnie przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Laszlo Kover, przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech Halina Csucs i przewodniczący wszystkich pięciu frakcji partyjnych Zgromadzenia Narodowego, w obecności delegacji polskiego Sejmu z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim na czele.
Analogiczną uchwałę podjął 19 lutego polski Senat, a w piątek przyjął ją przez aklamację Sejm.
PAP/mall
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/283481-zgromadzenie-narodowe-wegier-jednoglosnie-2016-rokiem-solidarnosci-polsko-wegierskiej
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.