Tyle znaczy nasze bezpieczeństwo dla Niemców! Gen. Hans-Lothar Domroese w "Die Welt": Większa obecność NATO w Polsce i krajach bałtyckich nie jest konieczna

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. ISAF Headquarters Public Affairs Office from Kabul, Afghanistan/flickr.com/CC/Wikimedia Commons
Fot. ISAF Headquarters Public Affairs Office from Kabul, Afghanistan/flickr.com/CC/Wikimedia Commons

Domroese zaznaczył, że Sojuszowi brak jest obecnie nowoczesnego sprzętu. Dlatego nie powinno się go przesuwać na Wschód.

Nowoczesny sprzęt, który mamy na wyposażeniu, powinien w miarę możliwości pozostać tam, gdzie są żołnierze. W razie potrzeby powinien być wysłany razem z wojskiem (w miejsce akcji)

— wyjaśnił niemiecki wojskowy.

Musimy to przećwiczyć, to kosztuje

— wtrącił.

Domroese powiedział w wywiadzie dla „Die Welt”, że bardzo niepokoi go postawa Rosji.

Rosja jest wielką machiną wojskową. Moskwa dysponuje najnowocześniejszymi czołgami, okrętami i samolotami. Jest też zdolna do mobilizacji wielu tysięcy żołnierzy w krótkim czasie

— wyjaśnił.

Musimy zwiększyć odstraszanie, a równocześnie musimy z Rosją rozmawiać

— powiedział generał.

Domroese jest szefem dowództwa NATO w holenderskim Brunssum. Z ramienia Sojuszu zajmuje się planowaniem działań Sił Szybkiego Reagowania.

gah/PAP

« poprzednia strona
12

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych