Słowacja wzmacnia granicę z Ukrainą po strzelaninie urządzonej przez Prawy Sektor. Bojownicy używali samochodu na polskich tablicach! WIDEO

Fot. YouTube
Fot. YouTube

Starcie ukraińskiej milicji z siłami Prawego Sektora, do jakiego doszło w Mukaczewie na Ukrainie, wywołało niepokój w sąsiadującej z tym państwem Słowacji. W wydarzeniu zauważono również polski akcent.

Do sieci trafiło bowiem nagranie, na którym widać, że jeden z samochodów wykorzystanych w potyczce przez Prawy Sektor był zarejestrowany w Kościerzynie. Jak ustaliło Radio Gdańsk, 17-letni nissan navara do października ubiegłego roku należał do przedsiębiorcy z Kościerzyny. Mężczyzna o tym, że auto jest wykorzystywane w walkach na Ukrainie dowiedział się od reportera rozgłośni. Nie był bowiem jedynym właścicielem auta. W 2014 roku sprzedał go za 1500 zł kobiecie mieszkającej niedaleko Stężycy. Dziennikarzom nie udało się z nią skontaktować.

Wydarzenia w Mukaczewie wywołały reakcję ze strony słowackich władz, które są zaniepokojone konfliktem w pobliżu granic ich państwa. Służby graniczne Słowacji już wzmocniły granicę z Ukrainą.

W specjalnym komunikacie wydanym w związku z incydentem, przypominają:

Mukaczewo znajduje się w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od granicy

12
następna strona »

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych