Generał policji zamknął się gabinecie i pociągnął za spust. Wiaczesław Bucznew, szef MSW federacyjnej rosyjskiej Republiki Mari El popełnił samobójstwo w swoim biurze
— informuje agencja ITAR-TASS.
Jak czytamy w serwisie TVP Info jedna z hipotez prowadzi do korupcyjnego skandalu, gdzie główną rolę miał odegrać właśnie Bucznew. To jednak sugestie wychodzące od polityków rządowej partii Jedna Rosja. Minister spraw wewnętrznych Rosji podjął już decyzję, aby wysłać do Mari El specjalny zespół, który zajmie się wyjaśnieniem okoliczności samobójczej śmierci Bucznewa.
Z kolei agencja ITAR-TASS powołując się na źródło w służbach porządkowych poinformowała, że MSW nie miało pretensji do pracy szefa policji w położonej nad środkową Wołgą republice Mari El - to autonomiczna republika w Federacji Rosyjskiej, położona nad środkową Wołgą.
lw, tvp.info
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/228248-zagadkowe-samobojstwo-szefa-policji-w-jednej-z-rosyjskich-republik-poszlo-o-korupcje
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.