Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o krokach, jakie należy podjąć, aby doprowadzić do zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy.
Putin oczekuje, że zapadnie rozejm i wszystkie rozmowy, które odbywają się z inspiracji Zachodu, a szczególnie z inicjatywy Angeli Merkel, zakończą się zawieszeniem broni. A to będzie służyło wyłącznie Rosji
— powiedział TVP Info gen. Waldemar Skrzypczak.
Skrzypczak przyznaje, że nie rozumie stanowiska Niemiec i krytycznie odnosi się do politycznej uległości wobec Rosji, która jego zdaniem dąży do rozejmu, a który w rzeczywistości głównie Moskwie ma służyć. Według niego, jeśli Ukraińcy nie odbiją wschodniej Ukrainy, to zawieszenie broni będzie służyło tylko Putinowi. I o to właśnie zabiega prezydent Rosji.
Nie rozumiem stanowiska Angeli Merkel, bo robi wyłom w początkowej polityce wobec Putina
— ocenił generał Skrzypczak. Jego zdaniem, wizyta Angeli Merkel w Kijowie może służyć przekonaniu władz Ukrainy do zawieszenia broni i negocjacji. A to może doprowadzić do stworzenia na wschodniej Ukrainie rejonu rozbrojonego. Powstanie strefa stabilizacji.
Polityka nie drażnienia jest polityką złą, wręcz szkodliwą, także naszym polskim interesom. Mnie gra Merkel absolutnie nie odpowiada. To jest nie do przyjęcia, ponieważ próbuje przekonać prezydenta Poroszenko, aby przyjął rozwiązania, które są dogodne dla Putina
— mówił Skrzypczak.
źródło: tvp.info/Wuj
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/210553-gen-skrzypczak-gra-kanclerz-merkel-jest-nie-do-przyjecia-to-sluzy-tylko-putinowi
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.