Simon Gerrans liderem wyścigu Tour Down Under

Australijczyk Simon Gerrans (Orica GreenEdge) wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Down Under i objął prowadzenie w klasyfikacji. Na finiszu wyprzedził znakomitego niemieckiego sprintera Andre Greipela (Lotto-Belisol).

Na starcie najważniejszego z australijskich wyścigów szosowych stanęło blisko 140 zawodników ze wszystkich czołowych ekip świata, w tym liczne grono kolarzy specjalizujących się w finiszowych końcówkach. Na mecie etapu z Nuriootpa do Angaston (135 km) najszybszy był niespodziewanie mistrz Australii przed triumfatorem 14. etapów Tour Down Under, Greipelem.

Gerrans zachował więcej sił na ostatnich metrach prowadzących lekko pod górę i przy przeciwnym wietrze. Trzeci finiszował rodak zwycięzcy - Steele von Hoff (Garmin-Sharp).

Kilku dobrych sprinterów, w tym inny Niemiec Marcel Kittel, odpadło z czołówki na podjeździe, znajdującym się 15 km przed metą.