Pokonaliśmy Grecję

Polska pokonała w Krakowie Grecję 3:1 (0:0) w meczu eliminacji piłkarskich młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy, których finały odbędą się w 2015 roku. Wszystkie bramki dla biało-czerwonych zdobył Arkadiusz Milik, a dla Greków Nikos Karelis.

Spotkanie udowodniło słuszność słów trenera biało-czerwonych Marcina Dorny, który przekonywał wcześniej o silnej defensywie greckiej ekipy. Jego podopieczni mieli przewagę, ale do 61. minuty nie potrafili pokonać Sokratisa Dioudisa.

Wtedy po zagraniu z lewej strony Rafała Janickiego, Arkadiusz Milik z bliska umieścił piłkę w siatce. Gdy ten sam zawodnik w 78. min. zdobył gola na 2:0, wydawało się, że Polacy zdobędą komplet punktów. Jednak na 6 minut przed końcem Nikos Karelis zdobył kontaktową bramkę dla Greków. Po chwili sędzia zarządził dla nich rzut karny, z którego niecelnie uderzył Giannis Potouridis.

Rywale rzucili się jeszcze do desperackich ataków, ale to Polacy zdobyli trzecią bramkę. Jej autorem znowu był Milik.

Polska – Grecja 3:1 (0:0).Bramki: dla Polski - Arkadiusz Milik trzy (61, 78, 90+5); dla Grecji - Nikos Karelis (84).

Polska: Jakub Szumski - Rafał Janicki, Wojciech Golla, Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel - Paweł Wszołek, Dominik Furman, Michał Chrapek (90+3 Damian Dąbrowski), Piotr Zieliński (86-Rafał Wolski), Bartłomiej Pawłowski (77-Mateusz Lewanowski - Arkadiusz Milik.

Grecja: Sokratis Dioudis – Stelios Kitsiou, Kostas Triantafyllopoulos, Mavroudis Bougaidis, Giannis Potouridis - Charis Mavrias, Andreas Bouchalakis (84-Manolis Siopis), Tassos Lagos, Dimitris Kolovos (78-Nikos Karelis), Giannis Gianniotas - Dimitris Diamantakos (75-Apostolos Vellios).

Żółte kartki: Polska - Piotr Zieliński, Dominik Furman, Rafał Janicki; Grecja - Dimitris Diamantakos, Charis Mavrias, Mavroudis Bougaidis.

Sędzia: Witalij Mieszkow (Rosja). Widzów 9 128.