Polacy, w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański, czasem 3.41,72 poprawili w Calgary rekord kraju i zajęli piąte miejsce w biegu drużynowym Pucharu Świata. Rekord globu ustanowili natomiast Holendrzy - 3.37,17.
Biało-czerwoni poprawili najlepszy wynik o 1,94 s. W składzie, w porównaniu z 2009 rokiem, doszło do jednej zmiany - za Sebastiana Druszkiewicza wystąpił Bródka.
Holendrzy pobiegli w składzie: Koen Verweij, Jan Blokhuijsen i Sven Kramer. Do tej pory rekord, z 11 marca 2007, słabszy o 0,63 s, należał także do tej ekipy. W Calgary w sobotę wyprzedzili Amerykanów - 3.38,66 i ekipę Koreę Południową - 3.40,53.
MG/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/81760-przed-soczi-polacy-z-rekordem-kraju
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.