Bale wróci na derby Madrytu

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Pablo Morquecho/flickr.com/CC/Wikimedia Commons
Fot. Pablo Morquecho/flickr.com/CC/Wikimedia Commons

Kontuzjowany od kilku dni piłkarz Realu Madryt Gareth Bale nie zagra w środowym meczu ligowym z Elche, ale ma być gotowy na sobotnie derbowe spotkanie u siebie z Atletico. Taką informację podał trener "Królewskich" Carlo Ancelotti.

Najdroższy piłkarz świata, kupiony niedawno z Tottenhamu Hotspur za 100 mln euro, nie zadebiutował jeszcze w Realu przed własną publicznością. Jedyny ligowy mecz rozegrał 14 września na wyjeździe z Villarrealem (2:2), gdy zdobył jedną z bramek. Wystąpił także od 64. minuty spotkania Ligi Mistrzów w Stambule z Galatasaray (6:1).

W minioną niedzielę Walijczyk miał zagrać na Santiago Bernabeu z Getafe (4:1), ale doznał kontuzji mięśnia podczas rozgrzewki. Z tego powodu zabraknie go także w środowym wyjazdowym spotkaniu z Elche.

Dzisiaj trenował osobno, jednak myślę, że nie powinno być problemu z jego występem w sobotę. Mamy czas, aby przygotować Garetha do derbowego spotkania. Był trochę smutny z powodu kontuzji, ale teraz jest już w innym nastroju, ponieważ skupia się na meczu z Atletico -

przyznał Ancelotti podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, w sobotę do składu Realu wrócą także kontuzjowani ostatnio Raphael Varane, Marcelo i Fabio Coentrao. Derbowy mecz na Santiago Bernabeu będzie hitem weekendu w Hiszpanii. Piłkarze Atletico po pięciu kolejkach mają komplet punktów, podobnie jak Barcelona. Real zajmuje trzecie miejsce, tracąc do prowadzącego duetu dwa punkty.

AM/PAP

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych