Kasprzak wygrał IME na żużlu

Krzysztof Kasprzak wygrał w chorwackim Gorican trzecią eliminację indywidualnych mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. W finale kolejne miejsca zajęli Sebastian Ułamek, Słowak Martin Vaculik i Tomasz Gollob.

Liderem klasyfikacji generalnej został szósty w sobotę Duńczyk Nicki Pedersen - 34 pkt. Na drugim miejscu jest Brytyjczyk Tai Woffinden - 33, a na trzecim Gollob - 32. Z powodu kontuzji w Chorwacji nie wystartował dotychczasowy lider Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Szansy na objęcie prowadzenia w cyklu nie wykorzystał Gollob. 42-letni Polak w finale nie powiększył już swojego dorobku. W nim, tak jak i w części zasadniczej zawodów, świetnie pojechali natomiast Kasprzak i Ułamek.

Obaj wywalczyli bezpośredni awans do decydującego wyścigu. Lepiej wystartował w nim Ułamek, ale po dwóch okrążeniach dał się wyprzedzić rodakowi.

Łącznie na torze w Gorican wystartowało aż sześciu Polaków. Siódme miejsce zajął Maciej Janowski, 13. był Robert Miśkowiak, a 15. Grzegorz Zengota.

Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko zawody w Rzeszowie, zaplanowane na 29 września.