Kajakarze górscy ze srebrem

Kajakarze górscy Grzegorz Polaczyk, Mateusz Polaczyk i Dariusz Popiela zdobyli srebrny medal w rywalizacji drużynowej K1 w mistrzostwach światach w Pradze. Wcześniej, w indywidualnych zmaganiach, Mateusz Polaczyk stanął na najniższym stopniu podium.

Szybsi od Polaków byli tylko Włosi, którzy tor na Wełtawie pokonali o 1,5 s szybciej. Obie drużyny miały po dwie karne sekundy. Trzecie miejsce zajęli Francuzi, którzy mieli najlepszy czas netto, ale dostali aż sześć karnych sekund.

W sierpniu w tym samym składzie biało-czerwoni wygrali zawody Pucharu Świata w Bratysławie.

Polaczyk natomiast musiał uznać wyższość dwóch Czechów. Zwyciężył Vavrinec Hradilek, a drugie miejsce zajął Jiri Prskavec.

W poprzednich MŚ, w 2011 roku w Bratysławie, Polaczyk wywalczył srebrny medal, a na igrzyskach olimpijskich w Londynie był czwarty.