Kubica wystartuje w Rajdzie Polski

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Morio/GFDL/CC/Wikimedia Commons
Fot. Morio/GFDL/CC/Wikimedia Commons

Robert Kubica, który we wtorek podczas treningu przed 70. Rajdem Polski miał wypadek i poważnie uszkodził samochód, wystartuje w rozpoczynającej się w piątek na Mazurach dziewiątej rundzie mistrzostw Europy.

Przedstawiciele zespołu Citroen Racing potwierdzili w rozmowie z portalem autosport.com, że pojazd zostanie do piątku odbudowany, gdyż w kraksie nie została uszkodzona klatka bezpieczeństwa.

We wtorek podczas czwartego przejazdu odcinka testowego, samochód Kubicy - przy dużej prędkości - został wyrzucony w powietrze, a później kierowca nie utrzymał go na drodze i wjechał na pastwisko. Auto przeleciało nad pasącymi się na nim krowami trzy razy koziołkując i wylądowało na dachu. Kierowca i pilot opuścili rozbity samochód o własnych siłach.

W serwisie mechanicy nie stwierdzili uszkodzenia klatki bezpieczeństwa, Citroen DS3 RRC jest aktualnie naprawiany. Kubica nie miał już w planie kolejnych testów.

W piątek przed południem wszystkie samochody muszą przejść badanie techniczne (BT), dopuszczające do udziału w rajdzie.

Auto byłego kierowcy Formuły 1 ma 16. numer nadwozia i został przebudowany do modelu RRC (Regional Rally Car) z WRC, którym jeździł wcześniej Fin Kimi Raikkonen.

AM/PAP

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych