Pia Skrzyszowska czasem 7,74 pobiła rekord Polski w biegu na 60 m ppł i zajęła czwarte miejsce w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Nankinie. Tytuł obroniła Devynne Charlton z Bahamów. Srebrny medal zdobyła Szwajcarka Ditaji Kambundji, a brązowy Jamajka Ackera Nugent.
Charlton triumfowała wynikiem 7,72. Kambundji uzyskała czas 7,73, a Nugent - 7,74. Skrzyszowskiej do podium zabrakło 0,003 sekundy. Poprzedni rekord Polski od 1980 roku wynosił 7,77 i należał do Zofii Bielczyk.
Zrobiłam to w najlepszym momencie, choć mam czwarte miejsce. Bardzo mnie to satysfakcjonuje
— powiedziała płotkarka w TVP Sport.
Brązowy medal
Dwa tygodnie temu Skrzyszowska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w Apeldoorn.
Czułam się znacznie lepiej niż na mistrzostwach Europy. Po cichu liczyłam na ten rekord. Mówiłam o tym od dwóch lat, ale teraz czułam, że to się wydarzy. Te mistrzostwa są słodko-gorzkie dla całej reprezentacji, bo mieliśmy dużo czwartych i piątych miejsc. Ten sezon uczył mnie cierpliwości. Zyskałam pewność siebie. To czwarte miejsce da mi kopniaka na sezon halowy. Płotki nie są łatwą konkurencją, a poziom jest bardzo wysoki. Kamień spadł mi z serca. Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy
— dodała lekkoatletka.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/724653-skrzyszowska-pobila-rekord-polski-i-zajela-czwarte-miejsce