Piłkarze Barcelony zdobyli Superpuchar Hiszpanii. W rewanżowym meczu na własnym stadionie bezbramkowo zremisowali z Atletico Madryt. Tydzień wcześniej w Madrycie było 1:1. "Duma Katalonii" triumfowała dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.
Mecz nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie najpierw przeważali gospodarze, a później do głosu zaczęło dochodzić Atletico. Z upływem czasu kibice coraz mniej oglądali płynnej gry, a coraz więcej brutalnych fauli i niesportowego zachowania. Łącznie sędzia pokazał siedem żółtych i dwie czerwone kartki.
Przyjezdnym z Madrytu nerwy szczególnie zaczęły puszczać w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw z boiska usunięty został Filipe Luis, który w ciągu jednaj akcji kilkukrotnie zaatakował biegnącego bez piłki Daniego Alvesa. Natomiast już w doliczonym przez arbitra czasie gry czerwony kartonik zobaczył siedzący na ławce rezerwowych Arda Turan.
Barcelona zdobycia trofeum nie była jednak w stanie przypieczętować zwycięstwem. Podopieczni trenera Gerardo Martino zmarnowali nawet rzut karny. W 89. minucie w poprzeczkę z jedenastu metrów trafił Lionel Messi.
Katalończycy sięgnęli po Superpuchar po raz 11. w historii i czwarty w ostatnich pięciu latach.
AM/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/71542-fc-barcelona-zdobyla-superpuchar-hiszpanii
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.