Brytyjczyk Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) wygrał w Saint-Amand-Montrond, po finiszu z niewielkiej grupy, 13. etap kolarskiego Tour de France.
Żółtą koszulkę zachował rodak zwycięzcy Chris Froome (Sky), mimo że przyjechał do mety w drugiej grupie.
Najlepszy w klasyfikacji młodzieżowej Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) finiszował również w drugiej grupie, ze stratą ponad minuty do 14-osobowej czołówki. Polak wciąż zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.
AM/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/65964-cavendish-wygral-13-etap-tour-de-france
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.