- Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć - powiedział Robert Kubica podczas konferencji prasowej przed Grand Prix w Singapurze.
To oznacza, że nie nastąpi przedłużenie umowy z szefami brytyjskiej ekipy. Williams w sezonie jest najsłabszy w stawce. Polak zdobył dla zespołu jedyny punkt, ale zazwyczaj dojeżdża do mety za George’em Russelem. Nie do końca układa się współpraca w zespole, a sam Kubica nie widzi szansy na szybki rozwój bolidu brytyjskiego zespołu.
To był trudny sezon, a starty w Formule 1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby wrócić do Formuły 1 i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania
— wyjaśnił Kubica.
Polak ma startować w Grand Prix do końca sezonu. Wciąż ważna będzie też umowa polskiego kierowcy z szefami Orlenu, która będzie obowiązywała w przyszłym sezonie. W firmie zakładają, że zostaną w Formule 1 na kolejne lata i prowadzą rozmowy z innymi ekipami. W Warszawie byli przedstawiciele Racing Point, z kolei delegacja Orlenu spotkała się w Anglii z McLarenem. Sponsora szuka też Haas.
Przedstawiciele PKN Orlen zamieścili film z Robertem Kubicą, który mówi o swojej decyzji, podkreślając, że będą kontynuować współpracę z polskim kierowcą.
Nawet jeśli przedstawicielom Orlenu uda się znaleźć porozumienie z szefami innego zespołu, to nie wiadomo, czy w nowej ekipie Kubica w przyszłym sezonie dalej będzie jednym z dwóch podstawowych kierowców, rezerwowym czy znajdzie się dla Polaka jeszcze inna rola. Niewykluczone jednak, że w 2021 roku wróci za kierownicę.
Będę zaskoczony, jeśli będę jeździł tylko w symulatorze, ale nie będę się ścigał w przyszłym roku
— dodał polski kierowca.
CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy raz od 10. lat kierowca włoskiego teamu wygrał GP Włoch. Robert Kubica był 17
Przegląd Sportowy, MACRO
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/464525-po-sezonie-koniec-kubicy-w-williamsie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.