Dynamiczni Seniorzy z Energią wykazali się duchem sportowej rywalizacji podczas pierwszej edycji Olimpiady zorganizowanej przez Grupy Energa i LOTOS. Gminy Pszczółki zdobywcą pucharu.
Na sali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zmierzyły się reprezentacje 14 spośród 15 pomorskich gmin uczestniczących w programie „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Dla ok. 250 zawodników przygotowano specjalny zestaw konkurencji, obejmujący m.in. tor przeszkód, rzut do kosza, wymagającego współpracy grupowej „pajączka” czy zawody w marszu na czas.
Ostatecznie zdobywcą najwyższego lauru Olimpiady „Dynamicznych Seniorów z Energią” okazała się gmina Pszczółki. Drugie miejsce zajęła gmina Skarszewy, zaś trzecie - Przywidz. Wręczone też zostały nagrody indywidualne dla poszczególnych zawodników, a także upominki dla laureatów miejsc na podium.
Po sukcesie Olimpiady widać wyraźnie, że „Dynamiczni Seniorzy z Energią” rozwijają się w dobrym kierunku i doskonale odpowiadają na potrzeby mieszkańców naszych gmin. Jestem pod wielkim wrażeniem energii, jaką mają w sobie nasi seniorzy, wykazali się duchem sportowej rywalizacji. Dlatego gratuluję zarówno zwycięzcom z Pszczółek, ale wszystkim uczestnikom Olimpiady, bo od pucharów i medali ważniejsze jest to, że całemu światu udowodnili, jak piękna i aktywna może być jesień życia
— mówi Dariusz Falkiewicz, prezes zarządu Energi Obrotu.
Tytuł programu, czyli „Dynamiczni Seniorzy z Energią”, ziścił się w stu procentach, a to daje olbrzymi potencjał do kolejnych edycji
— powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Grupa LOTOS S.A.
Dzisiaj widzimy, że aktywność fizyczna rozkwitła w pomorskich miejscowościach. Ważne jest budowanie integracji w lokalnych społecznościach. Wspólna inicjatywa Grupy LOTOS i Grupy Energa ma pokazać, że emerytura może być czasem na rozwijanie pasji i zainteresowań, a także jest wspaniałą okazją do nawiązywania znajomości i aktywnego wypoczynku.
Dodatkową atrakcją Olimpiady były konkursy dla publiczności i pokazy między konkurencjami, m.in. szermierki floretem, gimnastyki czy tańca. Przeszło pół tysiąca kibiców, którzy przyjechali wraz z zawodnikami, przygotowało transparenty i zagrzewało swoje drużyny do walki śpiewem oraz wiwatami. Wraz z drużynami bawili się też w trakcie przerw w zawodach do polskich i zagranicznych przebojów muzyki popularnej.
Olimpiada to jednak nie koniec drugiej edycji programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią”, realizowanego przez Grupę Energa wraz z partnerem, Grupą LOTOS. Do 23 listopada w poszczególnych gminach trwać będą treningi opracowane i realizowane przez ekspertów z AWFiS, na które organizatorzy nadal serdecznie zapraszają.
Program „Dynamiczni Seniorzy z Energią” to szeroko zakrojona akcja, której celem jest aktywizacja mieszkańców mniejszych miejscowości w wieku 55+. Biorący w nim udział seniorzy uczestniczą w zajęciach, których celem jest poprawa ich sprawności fizycznej i kondycji. Ideą tych bezpłatnych zajęć jest także aktywizacja społeczna seniorów. Osiągnięcie obu celów można było zobaczyć na Olimpiadzie, a także zorganizowanych podczas trwania programu Gminnych Dniach Seniora. Więcej informacji na temat programu Dynamiczni Seniorzy Energią można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.seniorzyenerga.pl.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/418139-i-olimpiada-dynamicznych-seniorow-z-energia