Piotr Demiańczuk zrezygnował ze stanowiska prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. - Związek działa normalnie, reprezentatywność zarządu została zachowana - powiedział wiceprezes federacji Mirosław Minkina.
Skład zarządu został poszerzony o Roberta Walczaka, byłego dziennikarza TVP.
Pod koniec lutego z posady szefa PZHL zrezygnował Dawid Chwałka. Powodem była trudna sytuacja finansowa federacji. W połowie marca stery przejął Piotr Demiańczuk, radca prawny i członek zarządu. Kolejny zjazd wyborczy ma się odbyć w połowie 2020.
Wydawało się, że w 2017 związek działa normalnie, ale tak nie było. Dotacja ministerstwa sportu została nieprawidłowo wydatkowana. Prezes Chwałka nie zwoływał cyklicznych posiedzeń. Podczas spotkania w MSiT okazało się, że związek ma dużo większe problemy niż przedstawiał to prezes
— ocenił Demiańczuk sytuację podczas czerwcowego zjazdu sprawozdawczego.
W PZHL został wiosną wdrożony plan naprawczy, koszty utrzymania zostały ograniczone.
CZYTAJ TAKŻE: Słynny polski koszykarz pogratulował zwycięstwa w wyborach kobiecie z wyrokiem. Reakcja twitterowiczów była błyskawiczna
PAP, MACRO
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/417847-przez-zly-stan-finansow-zrezygnowal-juz-drugi-prezes
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.