Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. „Trochę nerwów, ale mamy pierwszego polskiego zwycięzcę w Garmisch-Partenkirchen! Brawo Kamil Stoch!” - napisał premier na Twitterze.
Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, odnosząc 24. zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął w poniedziałek Niemiec Richard Freitag, a trzecie Norweg Anders Fannemel.
Dwa dni wcześniej Kamil Stoch wygrał również konkurs w Oberstdorfie, gdzie odbyły się inauguracyjne zawody Turnieju Czterech Skoczni.
POniedziałkowe zwycięstwo to 49. podium indywidualne Stocha w karierze, a piąte w tym sezonie. Stoch jest pierwszym polskim skoczkiem narciarskim, który wygrał dwa pierwsze konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej tej imprezy.
gah/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/374392-premier-morawiecki-pogratulowal-kamilowi-stochowi-troche-nerwow-ale-mamy-pierwszego-polskiego-zwyciezce-w-garmisch-partenkirchen
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.