Rio: Niewiadoma i Plichta dopiero pod koniec drugiej dziesiątki. Złoto dla Amerykanki

Katarzyna Niewiadoma zajęła 18., a Anna Plichta - 19. miejsce w olimpijskiej rywalizacji w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas w Rio de Janeiro. Złoty medal zdobyła Amerykanka Kristin Armstrong. Startowało 25 zawodniczek.

Niewiadoma pokonała trasę o długości 29,7 km w czasie 47.47,96, a Plichta uzyskała 47.59,66. Triumfatorka miała rezultat 44.26,42 i wyprzedziła o 5,55 s Rosjankę Olgę Zabielinską. Brązowy medal wywalczyła Holenderka Anna van der Breggen - 44.37,80.

Wyścig rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Nawierzchnia była mokra od nieustannie padającego deszczu, a poza tym wiał dość mocny wiatr.

O godz. 15 rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn w tej samej konkurencji. Polskę reprezentują Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski.