Turniej WTA w Pekinie: Radwańskiej wystarczył jeden set. Polka awansowała do drugiej rundy po kreczu rywalki

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju WTA Premier Mandatory na twardych kortach w Pekinie (pula nagród 4,749 mln dol.). Amerykanka Coco Vandeweghe skreczowała po pierwszym przegranym secie 3:6.

Radwańska ze sklasyfikowaną w światowym rankingu na 49. pozycji Vandeweghe grała po raz czwarty w karierze i odniosła czwarte zwycięstwo.

W drugiej rundzie 26-letnia krakowianka zmierzy się z Moną Barthel. Niemka, zajmująca w rankingu 48. miejsce, pokonała Chinkę Shuai Zhang 6:3, 6:2. To będzie ich drugie spotkanie. Polka wygrała w 2012 roku w Montrealu.

Start w Pekinie jest bardzo ważny dla Radwańskiej w kontekście walki o zapewnienie sobie uczestnictwa w turnieju WTA Finals. W kończącej sezon imprezie masters weźmie udział osiem najlepszych tenisistek bieżącego roku. Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu „Road to Singapore”.