Srebrny medal polskich kajakarzy

Na pięć polskich ekip tylko jedna zdobyła medal w sobotniej sesji przedpołudniowej mistrzostw świata w kajakarstwie w Mediolanie. W nieolimpijskiej konkurencji kanadyjkowych dwójek (C2) 500 m srebro wywalczyli Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński.

Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Słomiński (Stomil Poznań) przegrali tylko z Rosjanami Pawłem Pietrowem i Michaiłem Pawłowem.

Czwarte miejsce w finale K1 500 m zajęła aktualna mistrzyni Europy Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Tuż za podium uplasowały się także złote medalistki z ME z Racic - Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) K2 500 m.

Na piątej pozycji udział w finale K2 1000 m zakończyły Dominika Włodarczyk (Baza Mrągowo) i Joanna Bruska (Zawisza Bydgoszcz). W rywalizacji kanadyjek pojedynczych (C1) 1000 m szóste miejsce zajął Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

W finale B K2 1000 m Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) metę przekroczyli na drugiej lokacie. Z kolei Bartosz Stabno (Posnania Poznań) był piąty w finale B K1 1000 m. Również piąte miejsce w finale B C2 500 m zajęły Beata Zawadzka (KKS Nowa Sól) i Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Węgorzewo). Ósmą lokatę w finale B K2 200 m zajęli natomiast Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Sebastian Szypuła (Zawisza Bydgoszcz).