PGE Polska Grupa Energetyczna została partnerem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie, który teraz nosi nazwę „PGE Narodowy”. Umowa obowiązuje do 10 października 2020 roku.
Razem z PGE wykorzystamy atuty naszych marek tworząc zupełnie nowa jakość - PGE Narodowy. Nie ma drugiego obiektu, który byłby w stanie wygenerować tak dużo pozytywnej energii
—powiedział cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+, która jest operatorem obiektu.
To kolejny krok do zrealizowania naszego głównego celu działań marketingowych, czyli osiągnięcia takiego poziomu świadomości i rozpoznawalności marki, by każdy Polak nie tylko znał markę PGE, ale przede wszystkim chciał być jej klientem
—podkreślił Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE Narodowy w Warszawie to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie. Stadion został wybudowany z myślą o mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Podczasm meczów trybuny mogą pomieścić 58 tysiące widzów. Był także m.in. areną meczu otwarcia ubiegłorocznych siatkarskich mistrzostw świata – spotkanie obserwowały wówczas 63 tysiące osób. W maju rozegrano na nim finał piłkarskiej Ligi Europejskiej. Natomiast Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku.
Stadion Narodowy od momentu oddania do użytku generował straty – w zeszłym roku było to 700 tysięcy złotych. Dzięki umowie z PGE obiekt stanie się rentowny. Ale oznacza to jednocześnie, że stojący w Gdańsku stadion PGE Arena znajdzie się na potężnym minusie, bo Polska Grupa Energetyczna właśnie przestała być sponsorem tytularnym tamtego obiektu. Zatem w Warszawie radość, a w Gdańsku nerwowe poszukiwanie nowego partnera.
PGE to spółka, w której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa. Mecenat sportowy to oczywiście zaledwie kropla w budżecie potężnej spółki energetycznej, ale dla klubów i obiektów, które grupa sponsoruje to jest podstawa bytu. Wiedzą o tym na przykład siatkarze z PGE Skry Bełchatów, siatkarki PGE Atomu Trefl czy koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. Drużyny są mocne dzięki pieniądzom sponsora. Podobnie z obiektami, które bez pomocy państwowych spółek nie mają racji bytu.
mm
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/259417-pge-narodowy-warszawski-stadion-bedzie-mial-nowa-nazwe
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.