Ósme miejsce Roberta Kubicy. Polak kończył wyścig jadąc na „kapciu”

PAP/Tomasz Waszczuk

Francuz Sebastien Ogier, jadący VW Polo WRC, zwyciężył w 72. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata WRC. Ogier po raz drugi z rzędu wygrał zawody rozgrywane w pięknej scenerii mazurskich jezior i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej cyklu. Francuz triumfował między innymi w Power Stage, czyli ostatnim odcinku, za co zdobył dodatkowo 3 punkty do klasyfikacji mistrzostw świata. To jego 29. zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata, a już piąte w tym sezonie.

Drugie miejsce zajął ze stratą 11,9 sekundy Norweg Andreas Mikkelsen, również startujący w VW Polo WRC, a trzecie Estończyk Ott Tanak na Fordzie Fiesta WRC, który stracił 23 sekundy. Robert Kubica (także Ford Fiesta WRC) zajął ósme miejsce. Polak miał pecha - na ostatnim odcinku specjalnym przebił tylne koło i spadł o jedno miejsce w klasyfikacji rajdu.

Co możemy zrobić, na naszej linii przejazdu był kamień… To duże rozczarowanie, bo rajd przebiegał dla nas świetnie, ale co mam powiedzieć? To właśnie są rajdy

—stwierdził tuż za metą pytany o wrażenia Kubica. Ale Polak i tak ma powody do zadowolenia, bo w Rajdzie Polski dopiero po raz drugi w tym sezonie sięgnął po punkty w mistrzostwach świata WRC.