Gol i asysta Lewandowskiego. Bayern Monachium zmiażdżył Romę! ZOBACZ ZDJĘCIA

Trzecia kolejka piłkarskiej Ligi Mistrzów przyniosła grad goli. Łącznie w ośmiu meczach padło aż 40 bramek, co jest rekordem tych elitarnych rozgrywek. Duża w tym zasługa Bayernu Monachium, który rozgromił Romę na wyjeździe aż 7:1.

Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył też Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów od czasu przeprowadzki do stolicy Bawarii. Oprócz tego „Lewy” popisał się kapitalną asystą i doskonale radził sobie w środku pola.

Również w pozostałych meczach nie brakowało emocji i bramek. Na Camp Nou nie było niespodzianki - Barcelona rozprawiła się z Ajaxem Amsterdam 3:1. Tu również nie zabrakło polskiego akcentu. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Arkadiusz Milik, który miał swój udział przy honorowym golu dla holenderskiego klubu. Strzał Polaka dobił w 88. minucie Anwar El-Ghazi.

Na uwagę zasługuje również wyrównanie rekordu strzeleckiego Leo Messiego, który w 2012 roku strzelił w jednym meczu aż 5 goli. Tym razem to Luiz Adriano z Szachtara Donieck zanotował na swoim koncie pięć trafień pogrążając BATE Borysów (ostatecznie Szchtar wygrał 7:0).

Nie był to jedyny „hokejowy” wynik tego wieczoru. Chelsea Londyn rozbiła słoweński Maribor aż 6:0, a Schalke 04 Gelsenkirchen ograło po zaciętym boju Sporting Lizoba 4:3.

Były też skromniejsza, nieco bardziej „piłkarskie” rezultaty. FC Porto pokonało Atletic Bilbao 2:1, a Paris Saint-Germain w wielkich męczarniach wygrało na wyjeździe z cypryjskim APOELEM Nikozja 1:0.

GRUPA E

CSKA Moskwa - Manchester City 2:2 (0:2)

Bramki: Doumbia (65.), Natcho (86.) - Aguero (29.), Milner (38.)

AS Roma - Bayern Monachium 1:7 (0:5)

Bramki: Gervinho (65.) - Robben (9.), Goetze (23.), Lewandowski (25,), Robben (30.), Mueller (36. karny), Ribery (78.), Shaqiri (80.)

GRUPA F

FC Barcelona - Ajax Amsterdam 3:1 (2:0)

Bramki: Neymar (7.), Messi (24.), Ramirez (90.+4) - El-Ghazi (88.)

APOEL Nikozja - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)

Bramki: Cavani (87.)

GRUPA G

Chelsea Londyn - NK Maribor 6:0 (3:0)

Bramki: Remy (13.), Drogba (23. karny), Terry (31.), Viler (54. sam.), Hazard (77. karny), Hazard (90.)

GRUPA H

FC Porto - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)

Bramki: Herrera (45.), Quaresma (75.) - Fernandez (58.)

BATE Borysów - Szachtar Donieck 0:7 (0:6)

Bramki: Teixeira (11.), Adriano (27. karny), Costa (35.), Adriano (36.), Adriano (40.), Adriano (44.), Adriano (82. karny)