Co za emocje! Polscy siatkarze w pierwszym meczu trzeciej fazy mistrzostw świata 2014 pokonali Brazylijczyków 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15). W czwartek biało-czerwoni zmierzą się z Rosją.
Tych emocji kibice nie zapomną na długo. Pierwszego seta wygrali Polacy, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Drugi set okazał się bardziej pomyślny dla Canarinhos. Nerwowo zrobiło się po trzecim secie, gdy drużyna z Ameryki Południowej pokonała gospodarzy 11 punktową przewagą. W czwartej partii sytuacja znów się odwróciła i podopieczni Stephane’a Antigi wyszli z tej walki zwycięsko.
Na łódzkiej Atlas Arenie napięcie sięgało zenitu. Tie-break rozpoczął się korzystnie dla biało-czerwonych. Na samym początku Polakom udało się uzyskać przewagę, jednak Brazylijczycy szybko wyrównali, aby na koniec o rozstrzygnięciu meczu decydował najmniejszy błąd. Nawet czerwona kartka dla Michała Kubiaka za sprzeczkę z rywalem nie wybiła Polaków z rytmu, którzyostatecznie pokonali przeciwników 17:15.
lap
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/sport/214089-ms-2014-siatkarski-thriller-i-wspaniale-zwyciestwo-polakow-brazylijczycy-pokonani-w-tie-breaku
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.