W tym sporcie Polacy są potęgą. Zdobyliśmy dwa złote medale mistrzostw świata

Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski) w klasie 15-metrowej i Karol Staryszak (Aeroklub Podkarpacki) w 18-metrowej zdobyli w Lesznie złote medale szybowcowych mistrzostwach świata. W tej drugiej klasie brąz wywalczył Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski).

W sobotę w dziesiątej, ostatniej konkurencji Kawa był szósty, ale utrzymał pozycję lidera. 253,8-kilometrową próbę wygrał Austriak Wolfgang Janowitsch, dzięki czemu zepchnął z drugiego na trzecie drugim miejsce Francuza Jeana-Denisa Barrois.

Prowadzący w klasie 18-metrowej Staryszak i Wójcik uplasowali się na 32. i 33. miejscu. Lider zachował swoją pozycję, ale na drugie miejsce wskoczył Nowozelandczyk John Coutts, dziesiąty w sobotę.

W klasie otwartej pierwszą lokatę stracił Brytyjczyk Andrew Davis. Odebrał mu ją zwycięzca 261,2-kilometrowej próby Niemiec Michael Sommer. Witold Czarnik (Aeroklub Rzeszowski) i wielokrotny medalista mistrzostw świata Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) zajęli ex aequo 29. lokatę. Zawody ukończyli na, odpowiednio, 16. i 22. miejscu.