Polka liderką Pucharu Świata w kitesurfingu

Karolina Winkowska (Warszawskie Towarzystwo Kite) zwyciężyła w Sankt Peter-Ording na morzu Północnym w Niemczech w szóstych zawodach Pucharu Świata w kitesurfingu w konkurencji freestyle. 23-letnia Polka jest liderką klasyfikacji cyklu.

Warszawianka o 200 punktów wyprzedza młodszą o trzy lata Hiszpankę Gisele Pulido, którą pokonała w finale. Na piątej pozycji uplasowała się 27-letnia Katarzyna Lange z Władysławowa.

Były to szóste w tym roku zawody Pucharu Świata. We wcześniejszych Winkowska trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: w lutym w Panamie, w maju we Francji i w czerwcu w Egipcie. Kolejna impreza odbędzie się na początku września w miejscowości Tarifa na południu Hiszpanii, gdzie mieszka i trenuje… Pulido.