Formuła 1: Zwycięstwo Hamiltona i groźny wypadek Raikkonenana na torze Silverstone

Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP wygrał Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, dziewiątą rundę mistrzostw świata. Liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Niemiec Nico Rosberg z tego samego teamu.

Drugie miejsce zajął Fin Valtteri Bottas z zespołu Williams, a trzecie Australijczyk Daniel Ricciardo z Red Bulla.

Z powodu awarii skrzyni biegów lider mistrzostw świata Rosberg nie ukończył wyścigu.

Na pierwszym okrążeniu groźny wypadek miał Fin Kimi Raikkonen z Ferarri. Wypadł z toru, uderzył w bandę, a po chwili w bolid Brazylijczyka Felipe Massy z Williamsa, który po raz 200. startował w wyścigu GP. Raikkonen odniósł obrażenia i choć opuścił bolid o własnych siłach, został odwieziony do szpitala.

Przed wznowieniem wyścigu służby techniczne musiały naprawić barierę bezpieczeństwa uszkodzoną przed fińskiego kierowcę. Trwało to kilkadziesiąt minut.

Hamilton odniósł piąte w sezonie, a 27. w karierze zwycięstwo w wyścigu Formuły 1. Po raz drugi triumfował w kraju urodzenia, na torze Silverstone, pierwszy raz był najszybszy w 2008 roku.