Hokeiści Chicago Blackhawks zagrają w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL. Minnesota Wild musiała uznać ich wyższość

Obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Chicago Blackhawks awansowali do finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. We wtorkowym meczu pokonali po dogrywce na wyjeździe Minnesotę Wild 2:1. W rywalizacji do czterech zwycięstw triumfowali 4-2.

Decydującego o sukcesie gola strzelił w 70. minucie Patrick Kane.

Czarne Jastrzębie” objęły prowadzenie w 2. minucie po strzale Krisa Versteega, którym sprawił sobie prezent na 28. urodziny. Na początku drugiej tercji wyrównał Erik Haula.

Przeciwnikiem w finale graczy z Chicago będzie zwycięzca pary Anaheim Ducks - Los Angeles Kings. Po pięciu meczach prowadzą „Kaczory” 3:2.

W finale Konferencji Wschodniej znaleźli się zawodnicy New York Rangers. W siódmym, decydującym o awansie, meczu w Pittsburgu pokonali tamtejszych Penguins 2:1. W serii „best of seven” pokonali rywali 4-3, chociaż „Pingwiny” prowadziły już 3-1.

Rozstrzygnięcie w spotkaniu, które obserwowało 18 635 widzów, nastąpiło w 28. minucie po golu Brada Richardsa. Zespół Rangers wygrywał od 6. po trafieniu Briana Boyle’a, a w 25. wyrównał Jussi Jokinen.

Rangersi zmierzą się w finale z lepszym klubem z rywalizacji Boston Bruins - Montreal Canadiens (3-3).

Nowojorczycy zakwalifikowali się do grona dwóch najlepszych ekip Wschodu po raz drugi w ostatnich trzech latach. Nigdy wcześniej w swej 88-letniej historii nie odrobili strat od stanu 1-3. Sukces zawdzięczają przede wszystkim bramkarzowi Henrikowi Lundqvistowi, który obronił 35 strzałów. Szwed, trzykrotny olimpijczyk, ustanowił rekord NHL, bowiem po raz piąty w karierze wygrał siódmy decydujący mecz w play off.