W stolicy Gwatemali otwarty został pierwszy na świecie kościół dla zwierząt domowych Los Rosales. Jest to świątynia ekumeniczna, ponieważ nabożeństwa odprawiają w niej zarówno księża katoliccy, jak i pastorzy protestanccy. Co prawda w 2023 roku w Niemczech kościół metodystyczny św. Pawła w Albstadt-Pfeffingen zmienił swoją funkcję, przekształcając się w świątynię dla zwierząt, ale służy ona jedynie obrzędom pogrzebowym psów, kotów, kanarków i innych stworzeń.
W Gwatemali postanowiono natomiast stworzyć kościół dla żywych, a nie martwych, gdzie zwierzęta mogą otrzymać błogosławieństwo i wsparcie modlitewne. Dotychczas istniał tam tylko cmentarz dla zwierząt, ale jego szefostwo postanowiło obok nekropolii wybudować także świątynię. Wychodzi ona także naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt, które „odeszły z tego świata”, ponieważ nierzadko chcą oni, by odprawiono mszę za wieczny odpoczynek ich ulubieńców. …
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 7,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Jeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/720551-nowy-model-rodziny-wielogatunkowej-jako-fenomen-kulturowy