Patrycja Tempska jest współzałożycielką Samurai Labs, laboratorium sztucznej inteligencji, które tworzy rozwiązania oparte na AI, chroniące miliony użytkowników na całym świecie przed cyberprzemocą, a zwłaszcza wszelkimi działaniami które mogą wpływać autodestrukcyjnie. Prelegentka AI&EDU prowadzi badania nad metodami zapobiegania przemocy w internecie.
Patrycja Tempska wraz z platformą pomocowo-edukacyjną „Życie Warte jest Rozmowy” realizuje projekt o nazwie One Life, w ramach którego nawiązywany jest kontakt z osobami zagrożonymi przemocą. Aby odnaleźć takie osoby wykorzystywane są algorytmy neurosymboliczne, analizujące setki milionów konwersacji online. Patrycja Tempska to także współautorka patentu i publikacji naukowych z obszaru sztucznej inteligencji i nauk społecznych, z wykształcenia filozof. Została ujęta w zestawieniu Top 100 Women in AI w 2022 roku.
Kongres naukowy AI&EDU SGMK odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy. W trakcie kongresu Patrycja Tempska wygłosi prelekcję „AI jako sojusznik w zapobieganiu cyberprzemocy i zachowaniom samobójczym”.
W debacie o sztucznej inteligencji w nauce i przemyśle przyszłości wezmą udział m.in. Agnieszka Pilat, ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku, prof. Michael L. Brodie – profesor Harvard University, ekspert AI i big data, Dr Mark Esposito – profesor ekonomii Uniwersytetu Harvarda, światowy lider myśli „Czwartej Rewolucji Przemysłowej”, a także prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Colin W.P. Lewis, naukowiec AGISI, ekspert AI stosowanej, Krzysztof Dyki, Prezes ComCert, Aplikacje Krytyczne, ekspert cyberbezpieczeństwa czy Peter C. Bishop, zawodowy futurolog, były dyrektor programu Future Studies, emerytowany profesor nadzwyczajny ds. przewidywania strategicznego Uniwersytetu w Houston.
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika zawsze podkreśla, że w procesie kształcenia stawia na międzynarodowość, interdyscyplinarność, a przede wszystkim wysoką jakość nauczania. Skład prelegentów proponowany na kolejny (po Futurist of the Year) kongres organizowany przez szkołą dowodzi jak poważnie uczelnie traktuje zakreślone przed nią cele.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/694672-patrycja-tempska-prelegentem-kongresu-naukowego-sgmk