Czy na granicy polsko-białoruskiej wciąż dochodzi do prób nielegalnego wtargnięcia na terytorium Polski? Czy dochodzi do prowokacji białoruskich służb? I czy inwazja Rosji na Ukrainę, a także włączenie się do działań wojennych przez Białoruś, wpłynęło na sytuację na granicy? Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.
CZYTAJ WIĘCEJ: WSZYSTKO O SYTUACJI NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ
Niedziela, 24 kwietnia 2022
23 cudzoziemców próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią, byli to obywatele Turcji, Jemenu i Syrii - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Rano w niedzielę w okolicach Czeremchy (Podlaskie) zatrzymano kolejne 24 osoby.
SG poinformowała w niedzielę rano na Twitterze, że do sobotnich prób nielegalnego przekroczenia granicy doszło na odcinkach, za których ochronę odpowiadają podlaskie placówki graniczne w Czeremsze, Krynkach, Lipsku i Białowieży.
Sobota, 23 kwietnia 2022
20 cudzoziemców próbowało w piątek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Konga i Kamerunu - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
SG poinformowała w sobotę rano na Twitterze, że do tych prób nielegalnego przekroczenia granicy doszło na odcinkach, za których ochronę odpowiadają podlaskie placówki graniczne w Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Płaskiej, Białowieży i Szudziałowie.
Jak podała w tym komunikacie SG, w kwietniu odnotowała ona dotąd ponad 750 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski; od początku 2022 roku - ponad 4 tys.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnich tygodniach liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby. Od początku 2022 roku odnotowała SG odnotowała ponad 4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
Piątek, 22 kwietnia 2022
25 cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w piątek rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród cudzoziemców byli obywatele m.in. Erytrei, Turcji i Iraku. Natomiast zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Czeremsze, Nowym Dworze, Dubiczach Cerkiewnych, Szudziałowie i Białowieży.
Czwartek, 21 kwietnia 2022
Czternastu cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w czwartek rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród cudzoziemców byli obywatele m.in. Kamerunu, Egiptu i Indii. Natomiast zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Płaskiej, Nowym Dworze, Kuźnicy i Białowieży.
W kwietniu było 707 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, w roku - 4009
— podała SG.
Środa, 20 kwietnia 2022
31 cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała we środę rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród cudzoziemców byli obywatele m.in. Azerbejdżanu i Turcji.
Pierwszy raz w tym roku, na tym odcinku granicy, ujawniono obywatela Mali, który również nielegalnie przekroczył granicę
— podała SG.
Poinformowała też, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze służby białoruskie rzucały w polskie patrole kamieniami. Szczegółów nie podano.
Wtorek, 19 kwietnia 2022
39 osób próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Byli wśród nich między innymi obywatele Bangladeszu i Egiptu.
SG podała również, że w nocy na terenie działania Placówki Straży Granicznej w Mielniku, trzynastoosobowa grupa Irakijczyków próbowała przekroczyć granicę po drewnianej kładce, którą przerzucono przez rozciągniętą na granicy concertinę (drut żyletkowy).
Cudzoziemcy przerzucili przez concertinę drewnianą kładkę i nielegalnie przedostali się na stronę polską
— podała SG.
Poniedziałek, 18 kwietnia 2022
42 cudzoziemców próbowało w niedzielę się dostać nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią, byli to m.in. obywatele Kuby i Tadżykistanu - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. W poniedziałek od północy zatrzymano m.in. 23-osobową grupę.
SG poinformowała w poniedziałek rano na Twitterze, że do nielegalnego przekroczenia granicy przez tę grupę doszło na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka w Dubiczach Cerkiewnych (Podlaskie).
W poniedziałek od północy były łącznie 32 próby nielegalnego przejścia z Białorusi do Polski - podała Straż Graniczna.
Pięć kolejnych osób zostało zatrzymanych pod zarzutem pomocnictwa do nielegalnego przekroczenia granicy. To dwóch Hindusów oraz obywatele Tadżykistanu, Białorusi i Ukrainy. SG nie podaje okoliczności ich zatrzymania.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.
Niedziela, 17 kwietnia 2022
42 cudzoziemców, m.in. obywateli Nigerii, Somalii i Turcji, próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. W kwietniu doszło już do 582 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy.
W dniu 16.04 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 42 cudzoziemców- m.in. obywateli Nigerii, Somalii i Turcji. Największą grupę- 14 osób zatrzymano na odcinku PSG Białowieża. Pozostałe próby miały miejsce na odcinkach PSG Szudziałowo i PSG Czeremcha. W tym miesiącu były 582 próby
— przekazała w niedzielę rano na Twitterze Straż Graniczna.
Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.
Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.
W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do - jak napisano - eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.
Trwa budowa zapory chroniącej granicę.
Sobota, 16 kwietnia 2022
59 cudzoziemców próbowało w piątek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - podsumowała w sobotę Straż Graniczna.
Wśród tych cudzoziemców byli między innymi Kubańczycy, Sudańczycy i Jemeńczycy.
SG podała na Twitterze, że próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej miały miejsce na terenach działania siedmiu placówek Straży Granicznej.
Podano krótko także, że zostały zatrzymane trzy osoby: dwóch obywateli Ukrainy i obywatela Afganistanu w związku z pomocnictwem w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.
Piątek, 15 kwietnia 2022
43 cudzoziemców próbowało w czwartek się dostać nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Od północy w piątek zatrzymano kolejną 30-osobową grupę, m.in. obywateli Nigerii i Jemenu.
SG poinformowała w piątek rano na Twitterze, że do nielegalnego przekroczenia granicy przez tę grupę doszło na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka w Czeremsze. Gdy nielegalni imigranci przechodzili przez granicę, białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole.
To kolejne incydenty w okolicach Czeremchy; kilka dni temu kamieniami zostali trafieni funkcjonariusz SG i żołnierz, uszkodzony został samochód pograniczników.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.
Czwartek, 14 kwietnia 2022
37 cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w czwartek rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród 37 cudzoziemców byli obywatele m.in. Sudanu, Egiptu, Tadżykistanu.
Na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych służby białoruskie obrzucały kamieniami patrole polskie, w pobliżu dziewięciu cudzoziemców czekało, aby nielegalnie przekroczyć granicę
— podała SG.
Środa, 13 kwietnia 2022
Trzynastu cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w środę Straż Graniczna. Kolejną grupę migrantów SG zatrzymała w środę rano.
Na Twitterze Straż Graniczna poinformowała, że wśród 13 cudzoziemców byli obywatele Tadżykistanu, Jemenu i Syrii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Czeremsze, Lipsku, Nowym Dworze i Kuźnicy.
SG podała, że kolejna grupa 14 cudzoziemców przekroczyła granicę na terenie działania SG w Czeremsze.
Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała PAP, że obecnie trwają z tymi osobami czynności. To obywatele Turcji, Syrii i Iraku.
Otrzymają postanowienie o opuszczeniu Polski
— dodała.
SG informowała, że od początku 2022 roku było blisko 3,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
Wtorek, 12 kwietnia 2022
56 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - podała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna.
20 osób nielegalnie przekroczyło granicę na terenie działania Placówki Straży Granicznej w Mielniku. SG podała także, że we wtorek nad ranem na odcinku granicy polsko-białoruskiej na terenie działania Placówki SG w Czeremsze grupa 20 cudzoziemców i białoruskich żołnierzy rzucała kamieniami w polskie patrole.
Od 2 marca do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA o zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Poprzednie rozporządzenie obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r., a od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie obowiązywał stan wyjątkowy.
Trwa budowa zapory na granicy. Jak wcześniej zapowiadano, ma być gotowa do 30 czerwca.
Poniedziałek, 11 kwietnia 2022
37 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. W okolicach Czeremchy doszło do dwóch incydentów, kamieniami zostali trafieni funkcjonariusz SG i żołnierz, uszkodzony jest samochód pograniczników.
.Dziś po północy polskie patrole były dwukrotnie atakowane przez żołnierzy białoruskich, którzy rzucali kamieniami. Funkcjonariusz SG oraz żołnierz WP zostali poszkodowani. Uszkodzony został pojazd SG
— podała Straż Graniczna w poniedziałek rano na Twitterze.
Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała PAP, że funkcjonariusz został trafiony w rękę, żołnierz - w kolano. W samochodzie są wybite niektóre szyby, są też uszkodzenia karoserii.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.
W minionym tygodniu było to dobowo mniej niż 40 osób, a od środy do soboty grupy liczące łącznie kilkanaście, dwadzieścia osób.
Niedziela, 10 kwietnia 2022
Czternastu cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w niedzielę rano Straż Graniczna (SG).
Na Twitterze Straż Graniczna poinformowała, że wśród 14 cudzoziemców byli obywatele Turcji, Iraku i Syrii.
Na terenie działania placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych białoruscy żołnierze przerzucili przez concertinę drewnianą kładką, a następnie rzucali kamieniami i „obrażali” polskie patrole.
Prawdopodobnie miało dojść przekroczenia granicy
— podała SG.
Sobota, 9 kwietnia 2022
15 cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w sobotę rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna informuje, że wśród 15 cudzoziemców byli obywatele Kuby, Iraku, Afganistanu i Syrii.
Na odcinku Placówki Straży Granicznej w Mielniku sześcioosobowa grupa żołnierzy białoruskich oślepiała laserami, rzucała petardami i kamieniami w patrole służb polskich
— podała SG.
Piątek, 8 kwietnia 2022
10 migrantów próbowało w czwartek dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała w piątek na Twitterze Straż Graniczna.
Byli to obywatele Afganistanu, Etiopii i Syrii.
Podlaski Oddział Straży Granicznej (POSG) w Białymstoku poinformował w komunikacie na swojej stronie internetowej, że próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach granicy, które są chronione przez placówki SG w Krynkach, Czeremsze oraz Kuźnicy.
Straż Graniczna podała także, że w piątek nad ranem w stronę służbowego pojazdu Straży Granicznej z białoruskiej strony granicy rzucano kamieniami. W pojeździe marki ford ranger został została zbita szyba i lusterko.
Funkcjonariusze nie doznali obrażeń
— podała SG. Zamieszczono także zdjęcia uszkodzeń pojazdu.
POSG poinformował w krótkim komunikacie, że zdarzenie to miało miejsce na terenie działania placówki SG w Białowieży. Kamienie były rzucone z białoruskiej strony granicy w samochód, w którym byli pogranicznicy. Oprócz zniszczonej szyby i lusterka powstały także wgniecenia w karoserii samochodu.
Czwartek, 7 kwietnia 2022
20 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Etiopii, Rwandy, Gambii i Konga - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
Nielegalne przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach, za których ochronę odpowiadają placówki SG w Płaskiej, Szudziałowie, Kuźnicy i Narewce - poinformowała SG w czwartek rano na Twitterze. Podała też, że zatrzymani cudzoziemcy dostali się na Białoruś z Rosji.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.
Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.
Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.
W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do - jak napisano - eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.
Trwa budowa zapory chroniącej granicę.
Środa, 6 kwietnia 2022
29 cudzoziemców próbowało we wtorek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Kuby, Jemenu i Erytrei - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. Doszło też do incydentu; polskie patrole były obrzucane kamieniami, uszkodzony został samochód.
W informacji podanej w środę rano na Twitterze Straż Graniczna nie podaje, gdzie dokładnie doszło do tego zdarzenia, jak duża była grupa i czy miała tam miejsce próba nielegalnego przekroczenia granicy.
Dziś w nocy grupa osób, prawdopodobnie służb białoruskich oślepiała laserami i obrzucała kamieniami polskie patrole. Uszkodzony został samochód służbowy: wybite cztery szyby, wgniecenia w karoserii
— poinformowała SG, zamieszczając też zdjęcia uszkodzonej ciężarówki.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę w Narewce.
Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.
Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.
W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do - jak napisano - eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.
Trwa budowa zapory chroniącej granicę.
Wtorek, 5 kwietnia 2022
Ilu cudzoziemców próbowało przekroczyć nielegalnie granicę?
39 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Egiptu, Konga, Jemenu i Sudanu - podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.
Największa, bo 21-osobowa grupa imigrantów, nielegalnie przekroczyła granicę na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka graniczna w Mielniku. Wszyscy zostali zatrzymani - podała SG we wtorek rano na Twitterze.
Podlaski Oddział SG ocenia, że w ostatnim czasie liczba imigrantów zatrzymywanych w ciągu doby na odcinku granicy z Białorusią oscyluje średnio między 40 a 120 osób. W tym roku rekordowy pod tym względem był dotąd 21 marca; wówczas SG zatrzymała łącznie 134 osoby; największą 40-osobową grupę - w Narewce.
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022
38 prób nielegalnego przekroczenia granicy
38 cudzoziemców próbowało minionej doby dostać się nielegalnie do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w poniedziałek rano Straż Graniczna.
Na Twitterze Straż Graniczna informuje, że wśród 38 cudzoziemców byli obywatele m.in. Sudanu i Jemenu.
Nielegalne przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach #PSGLipsk #PSGNowyDwór #PSGKuźnica #PSGCzeremcha #PSGSzudziałowo #Michałowo #PSGNarewka #PSGMichałowo
— podała SG.
Niedziela, 3 kwietnia 2022
Policja zatrzymała trzech Gruzinów podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy
Trzech Gruzinów zatrzymała w sobotę w Nowosadach koło Hajnówki policja w związku z podejrzeniem o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej – poinformował w niedzielę rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.
Wiadomo, że Gruzini podróżowali dwoma samochodami marki „Opel astra”. Do ich zatrzymania doszło wieczorem sobotę.
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a samochody na policyjny parking
— powiedział Krupa.
Policja nie przekazała na razie, o jaki rodzaj pomocnictwa chodzi. Tomasz Krupa, pytany, czy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce, odpowiedział jedynie, że znamiona podejrzenia przestępstwa pomocnictwa „nie są związane jedynie z przewożeniem osób nielegalnie przekraczających granicę”. Odmówił podania na tym etapie postępowania jakichkolwiek innych informacji.
W sobotę nielegalnie do Polski z Białorusi chciały się przedostać 74 osoby
74 cudzoziemców próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski przez białorusko-polską granicę – podała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna. Byli to m.in. Irakijczycy.
Do prób przekroczenia granicy dochodziło na terenie działania placówek Straży Granicznej w Lipsku, Kuźnicy, Czeremsze, Szudziałowie i w Narewce. Największa grupa, 30 osób, próba przekroczyć granicę na terenie działania placówki w Lipsku.
Straż Graniczna podsumowała, że w 2022 r. było łącznie 3419 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w woj. podlaskim i lubelskim. Do tego czasu ma być też – jak zapowiadano – zakończona budowa zapory na granicy.
Sobota, 2 kwietnia 2022
52 migrantów próbowało nielegalnie przekroczyć granicę
52 osoby próbowały w piątek dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią – podała w sobotę na Twitterze Straż Graniczna.
Wśród nich byli m.in. obywatele Tadżykistanu. Najwięcej osób – 29 – próbowało dostać się do Polski na terenie działania Placówki Straży Granicznej w Czeremsze.
Na tym odcinku w nocy siłowo forsowano granicę, służby białoruskie rzucały kamieniami w patrole polskie, próbując udaremnić zatrzymanie osób
— podała SG.
Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w woj. podlaskim i lubelskim.
Piątek, 1 kwietnia 2022
37 cudzoziemców próbowało przedostać się do Polski
W dn.31.03 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 37 cudzoziemców(m. in.ob.Sudanu) - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.
Najwięcej, bo aż 16 osób, na odcinku PSG Kuźnica
— dodano.
W marcu br. ujawniono 1747 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Od początku tego roku były to 3293 próby. Rok temu w analogicznym okresie- 3.
red/PAP/TT
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/592655-relacja-23-proby-nielegalnego-przekroczenia-granicy