Rzeczy nie zawsze są tym, na co wyglądają. Chyba najbardziej niebezpieczne są manipulacje duchowością.
Capoeira jest dla młodych osób atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Ludzie Zachodu odbierają capoeirę jako rodzaj aktywności fizycznej. Gra miniorkiestra. Dwoje ludzi wchodzi w krąg kilkunastu osób i zaczyna, w zależności od nastroju, walczyć lub tańczyć. Można się popisać sprawnością fizyczną, wyobraźnią, koordynacją ruchów. Jednak w capoeirze istnieje rytuał inicjacyjny. Nazywa się batizado. Są kolejne stopnie wtajemniczenia: kordy – czyli sznury różnych kolorów.
Ruch capoeira opiera się na charyzmatycznych mestre, tworzących szkoły. Są mistrzowie capoeiry głoszący, że nauczają jedynie technik walki i tańca, są mestre mówiący wprost, że capoeira jest fizycznym…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Wybierz cyfrową prenumeratę tygodnika Sieci, a dodatkowo otrzymasz dostęp do magazynu wSieci Historii i do artykułów Premium na portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/583541-wielka-ksiega-manipulacji-toksyczna-duchowosc
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: