Gdański Uniwersytet Medyczny miał w swojej klinice kłopot z częścią chorych. Wielu z nich – korzystając z praw pacjenta – odmawiało poddania się badaniom, które mieli przeprowadzać niektórzy studenci uczelni. Badań więc nie wykonywano – ze szkodą dla samych chorych.
Po analizie władze uniwersytetu zorientowały się, o jaką grupę studentów chodzi. Otóż polscy pacjenci nie chcieli, aby badali ich cudzoziemscy studenci – jak się można domyślać, byli to ci, po których tę cudzoziemskość widać na pierwszy rzut oka: może czarni, może śniadzi lub żółci. Chorzy reagowali nerwowo, a kolorowym studentom było przykro. Władze uczelni postanowiły więc uwrażliwić pacjentów na tę sytuację i na telebimie umieściły informację, że jeśli ktoś nie chce być badany przez studenta obcokrajowca, powinien oznajmić to z szacunkiem. …
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Wybierz cyfrową prenumeratę tygodnika Sieci, a dodatkowo otrzymasz dostęp do magazynu wSieci Historii i do artykułów Premium na portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/582740-lekarze-zza-granicpacjenci-nie-chcieli-aby-badali-ich
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: