Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną „Szlachetny Piątek”. Ma być ona odpowiedzią na „Tęczowy Piątek” inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem SzlachetnyPiątek.
CZYTAJ TAKŻE:
Odpowiedź Centrum Życia i Rodziny na ideologiczną akcję KPH
Tęczowy Piątek to zainicjowana przez organizację społeczną Kampanię Przeciw Homofobii cykliczna akcja odbywająca się w ostatni piątek października, mająca na celu pokazanie młodzieży LGBTQI, że w szkole jest miejsce również dla niej. W tym roku akcja odbędzie się po raz szósty. KPH zaznacza, że to społeczność szkolna decyduje, czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jej organizację.
W kontrze do „Tęczowych Piątków” inspirowanych przez środowiska LGBT, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną „Szlachetny Piątek”. Jej organizatorzy zachęcają do założenia w najbliższy piątek 29 października białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.
Kampania „Szlachetny Piątek” skierowana jest do wszystkich uczniów, nastolatków, nauczycieli, a także rodziców, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec promocji rozwiązłości i subkultury LGBT - wyjaśnili organizatorzy w komunikacie przekazanym w środę PAP. W ich ocenie - „ta ideologia niszczy młodość w przenośni i dosłownie”.
Tego dnia uczniowie – pod płaszczykiem tolerancji – są zachęcani do manifestowania sympatii do postulatów przedstawicieli ideologii LGBT, która cechuje się egoizmem i niepohamowaną rozwiązłością
— wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.
Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji „Tęczowych Piątków” w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii https://szlachetnypiatek.pl.
Film „To nic takiego” przedstawia genezę edukacji seksualnej w wydaniu WHO, która jest de facto seksualizacją dzieci i przygotowuje dzieci na akceptacji rozwiązłości
— wyjaśniono w komunikacie.
Każdemu zainteresowanemu udostępniamy również naszą publikację „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”, w której obalamy najpopularniejsze tezy stawiane przez aktywistów ruchu LGBT
— powiedział Paweł Ozdoba.
Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy – zademonstruj tego dnia, że liczą się dla ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność
— apelują organizatorzy kampanii.
„Tęczowy Piątek” w polskich szkołach
W tym roku organizatorzy Tęczowego Piątku zachęcają uczniów, którzy obawiają się konsekwencji za udział w kampanii na terenie szkoły, by zrobili to poza jej murami.
Załóż coś tęczowego – np. przypinkę, torbę lub skarpetki, wywieś w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrób jej zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek) lub wydrukuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powieś go w widocznym miejscu. Możesz też po prostu zadzwonić do młodej osoby LGBT, którą znasz i powiedz jej, że może na ciebie liczyć
— wskazuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska. Jak dodaje, „każdy sposób na tęczowe świętowanie jest dobry. Pokaż młodzieży LGBT+, że jest OK”.
Wskazując na wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskie Justyna Nakielska z KPH zwróciła uwagę, że 39 proc. polskiej młodzieży LGBT ukrywa w szkole swoją tożsamość, a tylko 18 proc. z nich uważa, że szkoła przedstawia tematykę związaną ze społecznością LGBT w pozytywny lub zrównoważony sposób”.
Dzień przed „Tęczowym Piątkiem” 28 października odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy pt. „Stop LGBT”.
aja/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/571717-jest-odpowiedz-czir-na-ideologiczny-teczowy-piatek
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.