Badania dotyczące otyłości wskazują, że przyrost masy ciała dzieci w Polsce jest najszybszy w Europie. Nadmiar kilogramów to w wielu przypadkach bezpośredni efekt lockdownu wymuszonego przez pandemię, ale także braku nawyku dbania o kondycję fizyczną wyrobionego w domu i w szkole.
Według naukowców to przede wszystkim rodzice powinni dawać dzieciom przykład, aktywnie spędzając wolny czas, a promowanie i kształtowanie postaw prozdrowotnych w placówkach oświatowych powinno się rozpocząć już od wieku przedszkolnego i młodszego wieku szkolnego, kiedy dzieci najbardziej chłoną wiedzę i mają naturalną potrzebę ruchu. W tak młodym wieku rozwija się bowiem osobowość dziecka, kształtują wzory zachowań i nawyków ruchowych. Do aktywności rodzinnej nie trzeba wcale specjalnej infrastruktury…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Wybierz cyfrową prenumeratę tygodnika Sieci, a dodatkowo otrzymasz dostęp do magazynu wSieci Historii i do artykułów Premium na portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/567058-wf-czyli-wazna-lekcja-program-szkolny-klub-sportowy
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: