Macierzyństwo nie jest udręką, tylko niewłaściwa damsko-męska relacja. Nowe życie to skarb. Jednak gdy kobieta tkwi w niewłaściwej relacji, to rodzicielstwo uwypukli, obnaży tę złą sytuację - mówi dr Piotr Wołochowicz dyrektor Fundacji Misja Służby Rodzinie oraz autor książek (w tym najnowszej „Mamo, zostań ze mną w domu”) w rozmowie z Dorotą Łosiewicz na łamach tygodnika „Sieci”.
Kto w Polsce nie szanuje pracy mam?
Piotr Wołochowicz: Ludzie, którzy są zdominowani przez współczesną postmodernistyczną wizję świata. Jest ona egoistyczna: każdy ma się troszczyć wyłącznie o siebie, walczyć o swoją wygodę, o własne prawa, nie patrząc na to, że mogą one naruszać prawa innych. Przy takim podejściu miarą sukcesu człowieka jest jego kariera zawodowa i bogactwo, a dziecko staje się problemem. W takiej koncepcji świata mamę, która wychowuje dziecko, decyduje się z nim zostać w domu, widzi się jako kogoś bezproduktywnego, pozbawionego wartości. …
Artykuł dostępny wyłącznie dla cyfrowych prenumeratorów
Teraz za 7,90 zł za pierwszy miesiąc uzyskasz dostęp do tego i pozostałych zamkniętych artykułów.
Kliknij i wybierz e-prenumeratę.
Wchodzę i wybieramJeżeli masz e-prenumeratę, Zaloguj się
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/562897-wywiad-sieci-dr-wolochowicz-donald-tusk-obrazil-matki