Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przeznaczył 130 tys. zł z pieniędzy podatników na projekt „Córy warszawskie #mojeciało” Grupy Artystycznej Teraz Poliż. Jest oparty na ponad dwustu autentycznych fantazjach erotycznych kobiet zebranych przez badaczki Alicję Długołęcką, Agatę Loewe i Aleksandrę Hirszfeld.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Feministyczna i queerowa praca grupy artystycznej w najbliższych miesiącach dotyczyć będzie seksu, fantazji, marzeń, bliskości.
— informują autorki.
Feministki stęsknione za widownią
Po długim czasie izolacji, dystansu społecznego, które w naszym kraju dodatkowo skrzyżowały się ze wzmożonymi represjami wobec kobiet i mniejszości oraz zaostrzeniem nienawiści do odmienności, wszyscy jesteśmy spragnieni doświadczeń, które możemy przeżywać razem, być blisko, dotykać ważnych tematów, czuć solidarność, zrozumienie i akceptacje
— mówi cytowana przez e-teatr Kamila Worobiej z Teraz Poliż.
Jestem złakniona bliskich spotkań z widownią. Zgłodniałam i jestem pełna gniewu. Chce mi się wyć, krzyczeć, ale też się zachwycać, rzucać na szyje i dawać wytchnienie – sobie i innym. Mój autoportret społeczny jest rozczłonkowany. Czuję się jak zombie, poskładana z kawałków, bo resztę wyżarli ci mężczyźni, którzy roszczą sobie prawo do decydowania o kobiecym ciele
— dodaje.
Gra półsłówek i erotyka
Grupa Teraz Poliż reklamuje „Lipę w cukrze” w reżyserii Magdy Szpecht, spektakl oparty na ponad dwustu autentycznych fantazjach erotycznych kobiet zebranych przez badaczki Alicję Długołęcką, Agatę Loewe i Aleksandrę Hirszfeld. W tytule nawiązuje on do słynnej „Gry półsłówek” – zabawy literackiej polegającej na zamienianiu liter w wyrazach (w tym tytule literę „l” należy zamienić z literą „c”). W jednej ze zgromadzonych fantazji możemy przeczytać:
Nieznajomy kochanek. Postać z mitów, o wielkiej klatce piersiowej i rozległych plecach, chłopiec- -mężczyzna, spleciony w jedno z naturą, bez lęków, podchodzi na dzikiej plaży osłoniętej cieniem palm i przynosi mi rozpłataną papaję. Z uśmiechem zaczyna lizać i pieścić moją łechtaczkę, gorliwie zlizując sól.
W innej z kolei czytamy:
Mam taką fantazję, że uprawiam seks z dwiema kobietami. Obie mają długie włosy, delikatną skórę i piękne ciała. Jesteśmy w dużym pokoju w odcieniach bieli i beżu. Uprawiamy seks w wielkim łóżku, w białej pościeli z dużą ilością poduszek, a do pokoju przez zasłony wpada wiatr.
Na to pieniądze Trzaskowski zawsze znajdzie
Władze stolicy podpisały z grupą Teraz Poliż umowę opiewającą na 130 tys. złotych 26 maja 2021 r. Wcześniej, 31 sierpnia 2020 r., czyli dwa dni po ponownej awarii oczyszczalni „Czajka”, podpisano umowę na dofinansowanie Teraz Poliż kwotą 125 tys. zł.
W czerwcu 2020 r. Warszawa dofinansowała dwa inne projekty feministek. Pierwszy z nich zatytułowany był „Realizacja zadania pn.: Familia – pilotażowy odcinek pierwszego w Polsce fabularnego serialu podcastowego” (“Opowiemy o losach warszawskiej hetero i nieheteronormatywnej rodziny i jej przyjaciół/ek. W pracę nad pilotażowym odcinkiem serialu zaangażowane/i będą artystki/ści reprezentujący środowisko LGBTQ+, zarówno ze Stowarzyszenia, jak i spoza niego”). Drugi to „Bóg, Honor, Ojczyzna – Rekonstrukcja”. Wszystko za ok. 220 tys. złotych.
aw/Niezależna.pl/e-teatr/Facebook
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/558446-trzaskowski-finansuje-spektakle-o-tematyce-erotycznej