Wyrazy uznania dla całej kadry zaangażowanej w realizację Narodowego Programu Szczepień! Dzięki Waszej pracy pokonujemy kolejny krok w walce z pandemią, osiągając łączną liczbę 9 mln wykonanych szczepień - poinformował we wtorek po północy szef KPRM Michał Dworczyk.
Wyrazy uznania dla całej kadry zaangażowanej w realizację Narodowego Programu Szczepień! To dzięki Waszej pracy pokonujemy kolejny krok w walce z pandemią osiągając łączną liczbę 9 000 000 wykonanych szczepień. Właśnie startuje rejestracja kolejnego rocznika - 1969
—napisał na Twitterze Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu ds. szczepień.
Według obowiązującego kalendarza codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od wtorku zapisywać może się już rocznik 1969 (52 lata), a od środy rocznik 1970 (51 lat).
Kalendarz ustalono według tej zasady do 24 kwietnia, kiedy umówić się na szczepienie będą mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.
Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu, korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że plany zakładają, iż do 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować na szczepienie, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach.
kk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/547723-osiagnelismy-laczna-liczbe-9-mln-wykonanych-szczepien
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.