Oni też, tak jak lekarze i pielęgniarki, są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.
Praca ratowników medycznych odbywa się 365 dni w roku, a dyżury trwają nawet po 24 godziny
— powiedział Karol Bielski dyrektor „Meditrans” w Warszawie i dodał, że „wielogodzinna praca, szczególnie w sytuacji najwyższego stresu, ale i fizycznego zmęczenia powoduje, że niezwykle istotne jest uzupełnianie elektrolitów”.
Dlatego kolejnym działaniem w ramach walki z Covid-19, podjętym przez Bank i Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego była akcja wsparcia ratowników medycznych, przeprowadzona na przełomie roku.
Po konsultacjach z zainteresowanymi postanowiliśmy przekazać im zapas napojów izotonicznych
— powiedział Jarosław Skorupa, dyrektor Departamentu Marketingu, przekazując napoje izotoniczne wspólnie z Renatą Kościelniak, prezes Fundacji BGK.
Jak podkreśliła prezes Fundacji BGK:
Ratownicy medyczni są pierwszą linią frontu, dlatego zadbaliśmy także o ich bezpieczeństwo. Zespołom covidowym przekazaliśmy zestawy specjalistycznych masek ochronnych z zapasem wymiennych filtrów.
Wiceprezes zarządu BGK Włodzimierz Kocon tak podsumował dotychczasowe działania banku i fundacji:
Od początku pandemii Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Fundacja BGK aktywnie włączają się w walkę z COVID-19. Byliśmy m.in. zaangażowani w projekt adaptacji szpitala tymczasowego w Siedlcach, a wiosną ubiegłego roku przekazaliśmy 10 szpitalom 1,5 mln zł na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego pozwalającego na skuteczną opiekę nad chorymi, a także na „posiłki dla medyków”.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/535984-bgk-wspiera-warszawskich-ratownikow-medycznych