Duże zainteresowanie budzi odkrycie Włodzimierza Bodnara, pulmonologa i pediatry z Przemyśla. Lekarz jest przekonany, że chlorowodorek amantadyny leczy COVID-19. O to, skąd takie przekonanie i jakie są naukowe dowody na działanie amantadyny przy leczeniu koronawirusa, dr. Włodzimierza Bodnara pyta na łamach tygodnika „Sieci” Dorota Łosiewicz.
Medyk stwierdza, że działania, jakie zaleca pacjentom, przynoszą pozytywne efekty.
Mamy skuteczny lek, który leczy w 100 proc. Przez 30 lat leczę grypę amantadyną, 2 x 100 mg przez cztery-sześć dni, i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie zadziałała. Ponieważ w przypadku COVID-19 organizm wytwarza przeciwciała, podobnie jak w przypadku grypy (choć ten wirus to nie grypa), postanowiłem spróbować zastosować ten lek, nie mając innego wyboru. Moje przypuszczenia się potwierdziły. Bezpośrednio chlorowodorkiem amantadyny wyleczyłem blisko 500 osób, pośrednio w sumie 2 tys.
Doktor zaznacza jednak, że nie wszyscy chorzy dobrze reagują na lek. Przytacza dane, jakie udało mu się ustalić.
Blisko 90 proc. pacjentów bardzo dobrze toleruje lek, u ok. 6 proc. występują przejściowe objawy gorszej tolerancji, wymagającej korekcji dawkowania lub wprowadzenia leków dodatkowych, w przypadku ok. 2 proc. pacjentów występują objawy niepożądane (np. wczesna arytmia). Wówczas lek jest odstawiany
– wyjaśnia lekarz i przyznaje także, że sam leczył się chlorowodorkiem amantadyny.
Pulmonolog deklaruje, że zamierza stworzyć publikacje naukową na temat swoich badań. Wspierają go w tym naukowcy z Meksyku i Hiszpanii.
Mamy też grupę naukową w Polsce. Przygotowanie takiej publikacji trwa. Ale brak dobrej woli w Polsce podcina nam skrzydła. Od marca pukam do wszystkich możliwych instytucji państwowych z informacją o tym leku, ale nikt nie chce potraktować mnie poważnie. Nie ma w Polsce chyba takiej instytucji, której nie poinformowałbym, że podejmuję skuteczne leczenie amantadyną.
Lekarz odnosi się także do obwieszczenia Ministerstwa Zdrowia, w którym nakazano stosowanie chlorowodorku amantadyny wyłącznie w przypadku choroby i zespołu Parkinsona oraz w leczeniu dyskinezy późnej u osób dorosłych. Z tego powodu zaprzestał on leczenia COVID-19 swoim pierwotnym sposobem.
Powrócę do leczenia amantadyną wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia zmieni stanowisko w tej sprawie. Wstrzymałem leczenie amantadyną, ponieważ pacjenci stracili równy dostęp do leku. Każdy powinien mieć dostęp do leku, który jest skuteczny.
Więcej na temat chlorowodorku amantadyny w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 7 grudnia br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.
Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530369-sieci-czy-to-odkrycie-pomoze-w-walce-z-koronawirusem