Portal wGospodarce wykorzystał narzędzia, z których korzystają marketingowcy w celu śledzenia nastrojów i opinii o produktach, aby dowiedzieć się, jakie jest nastawienie Polaków do kwestii odbioru zagrożenia koronawirusem. Wyniki okazały się dość zaskakujące, ponieważ z analizy wynika, że coraz mniej naszych rodaków wierzy w zagrożenie Covid-19, gwałtownie natomiast rośnie przekonanie, że pandemia to jedno wielkie kłamstwo.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: RAPORT. Koronawirus w Polsce. Dziś 900 nowych przypadków. Zmarło kolejnych 13 osób, łączna liczba zgonów wynosi 1951
CZYTAJ TAKŻE: WSZYSTKO o koronawirusie
Skrzyżowaliśmy ze sobą dwie frazy, aby wytypować nastawienie Polaków do koronawirusa. W tym celu użyliśmy jednego zestawu fraz „koronawirus” oraz „prawda”, których wyniki skrzyżowaliśmy z frazami „koronawirus” oraz „ściema”. Zbadaliśmy obie frazy w ujęciu ostatniego miesiąca. Efekt? Prawda i koronawirus nie bardzo idą w parze wśród opinii publicznej
— poinformował portal wGospodarce.pl. Dodał, że „wśród wzmianek, o pozytywnym wydźwięku znaleźliśmy tylko 12 tys. wzmianek, co jest spadkiem o 25 proc. miesiąc do miesiąca o ponad 4000 głosów”.
Wzmianek w negatywnym kontekście jest więcej, bo 27 tys., ale też w porównaniu do poprzedniego miesiąca notujemy zanik (o 18 proc. mniej niż miesiąc temu)
— podkreślał.
„Koronawirus + ściema”
Wzmianek „koronawirus + ściema” w ciągu ostatnich 30 dni notujemy ponad 53 tysiące. W ujęciu miesiąc do miesiąca, to wzrost aż o 35 tysięcy, czyli o 203 proc.
— podał portal, zauważając, iż „jeszcze na koniec lipca dyskusje zawierające takie sformułowania docierały do 2 mln użytkowników wszelkich internetowych społeczności. Dziś docierają do 8 mln”.
Przez ostatnie 30 dni łączny zasięg dyskusji z takimi frazami wyniósł… 60 mln użytkowników (wzrost o 187 proc. m/m)
— dodał.
Ofensywa skierowana na media
W ocenie analityków „mamy obecnie ofensywę skierowaną na media poprzez fora (+796 proc.) ludzi przekonanych, że koronawirus to ściema”.
aw/wGospodarce.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/514445-coraz-wiecej-polakow-sadzi-ze-pandemia-to-sciema