Czy ktoś manipuluje opinią publiczną w kluczowej, cywilizacyjnej sprawie?
„Polacy chcą związków partnerskich” - zagrzmiała w końcu września „Gazeta Wyborcza”, powołując się na przeprowadzony na jej zlecenie sondaż Kantar, z którego wynika, że zdecydowana większość Polaków popiera homoseksualne związki partnerskie. Według badania za homozwiązkami opowiedziało się 57 proc. respondentów, przeciw było zaledwie 38 procent.
W ocenie dziennika do zwiększenia poparcia dla związków jednopłciowych przyczyniła się „nagonka” na LGBT, która mogła wywołać „skutek odwrotny do zamierzonego”.
Większość Polaków nie kupuje więc homofobicznego szczucia. Mogło ono nawet wywołać skutek odwrotny do zamierzonego: falę solidarności z obrażanymi i bitymi, i to w całym społeczeństwie
— perorowała gazeta, robiąc z agresywnych homoseksualnych aktywistów ofiary, a ze zwykłych Polaków, którzy chcą po prostu żyć tak, jak żyli ich rodzice - oprawców.
Czy rzeczywiście społeczeństwo polskie już uległo lobby LGBT, i zgadza się na kluczowe postulaty tzw. mniejszości seksualnych oraz ich politycznych promotorów?
Portal wPolityce.pl postanowił sprawdzić, jak sprawy mają się naprawdę. Na nasze zlecenie pracownia Social Changes zrealizowała specjalne badanie w tej sprawie.
CO WAŻNE: nie stosowaliśmy żadnych pre-pytań, które bardzo często służą niektórym ośrodkom do manipulowania wynikami, odpowiednio nastawiając respondentów.
W naszym sondażu reprezentacyjnej grupie mieszkańców Polski zadaliśmy następujące pytanie, najlepiej oddające istotę wyboru, przed którym stoimy:
Czy Pani/Pana zdaniem do polskiego porządku prawnego powinno wprowadzić się związki partnerskie dla par homoseksualnych i heteroseksualnych? (z ograniczonym prawem adopcji dzieci)?
Wynik badania jest jednoznaczny: 43 proc. Polaków jest przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Popiera je 35 proc. badanych, a 22 proc. nie ma zdania.
Wykres bez uwzględnienia osób nie mających zdania prezentuje się następująco:
Zadaliśmy też pytanie dalej idące, dotyczące bardziej dalekosiężnych planów lobby LGBT:
Czy Pani/Pana zdaniem do polskiego porządku prawnego powinno wprowadzić się tzw. małżeństwa jednopłciowe z pełnym prawem adopcji dzieci?
W tym przypadku obraz jest jeszcze bardziej klarowny: 67 proc. badanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu; popiera je 13 proc., a 20 proc. nie ma zdania.
I jeszcze wykres pokazujący rozkład opinii wśród osób zdecydowanych:
Wygląda więc na to, że niektóre ośrodki medialne dokładają starań, by fałszywie przedstawić obraz sytuacji. Strategia jest jasna: chodzi o wywołanie wrażenie, że Polacy już ulegli, już zostali złamani, i politycy czym prędzej muszą zrealizować tzw. „plan Rabieja”, zakładający wprowadzenie najpierw związków partnerskich, później tzw. homomałżeństw, a na końcu prawa do adopcji dla par jednopłciowych.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 27 września - 2 października 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1003.
Skaj
-
To trzeba przeczytać!
Kup nasze pismo w kiosku lub skorzystaj z bardzo wygodnej formy e - wydania dostępnej na: http://www.wsieci.pl/prenumerata.html.
W numerze także specjalny dodatek na IV Kongres 590 w Rzeszowie oraz nowość - Gazetka Ścienna na wybory.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/467476-polacy-za-zwiazkami-partnerskimi-dla-lgbt-nieprawda-wazne