„Polacy chcą związków partnerskich” - grzmi wtorkowa „Gazeta Wyborcza”, powołując się na przeprowadzony na jej zlecenie sondaż Kantar, z którego wynika, że zdecydowana większość Polaków popiera homoseksualne związki partnerskie. Według badania za homozwiązkami opowiedziało się 57 proc. respondentów, przeciw było zaledwie 38 procent.
Według gazety „związki popiera większość kobiet i mężczyzn, najmłodszych, średnich i najstarszych, a także mieszkańców małych i dużych miast”.
Tylko na wsiach przeciwników jest minimalnie więcej (49 proc.) niż zwolenników (46 proc.)
— pisze „Gazeta Wyborcza”.
W ocenie dziennika do zwiększenia poparcia dla związków jednopłciowych przyczyniła się „nagonka” na LGBT, która mogła wywołać „skutek odwrotny do zamierzonego”.
Większość Polaków nie kupuje więc homofobicznego szczucia. Mogło ono nawet wywołać skutek odwrotny do zamierzonego: falę solidarności z obrażanymi i bitymi, i to w całym społeczeństwie
— perorowała gazeta, robiąc z agresywnych homoseksualnych aktywistów ofiary, a pośrednio z tradycjonalistów – oprawców.
Homoseksualne małżeństwa popiera 42 proc. Polek i Polaków (przeciw jest 55 proc.), a adopcję dzieci przez pary homoseksualne – 17 proc., przeciw jest 80 proc.
— dodała „Gazeta Wyborcza”.
Co charakterystyczne wprawdzie poinformowano, że badanie przeprowadzono na próbie 1000 osób, to jednak nie wiadomo, z jakich środowisk te osoby się wywodzą, ani w jaki sposób dobierano respondentów. W artykule nie przytoczono również treści zadawanych pytań. Co do znaczenia tych kwestii, to sam ośrodek Kantar Polska przyznał w kwietniu bieżącego roku w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że sposób zadania pytania ma wpływ na wynik sondażu. Sprawa dotyczyła wówczas dwóch różniących się w wynikach sondaży, przeprowadzonych na zlecenie dwóch różnych mediów – wówczas to sposób zadania pytania okazał się decydujący dla zaistniałych różnic w odpowiedziach respondentów.
Warto w tym momencie przypomnieć lipcowy sondaż CBOS, z którego jednoznacznie wynikało, że Polacy są przeciwni związkom jednopłciowym. Na pytanie „Czy Pana (Pani) zdaniem, możliwość zawierania formalnych związków partnerskich powinny mieć osoby tej samej płci żyjące wspólnie w związku?” 43 proc. badanych odpowiedziało „zdecydowanie nie”, a 17 proc. wskazało na odpowiedź „raczej nie”, co razem daje 60 proc. przeciwników formalizowania homozwiązków. „Za” było wówczas 35 proc. respondentów.
Sondaż dla „Gazety Wyborczej” trudno zatem odczytywać w innych kategoriach, jak tylko próby wpłynięcia na zmianę opinii publicznej.
aw/Gazeta Wyborcza/Wirtualnemedia.pl/wPolityce.pl
-
To trzeba przeczytać!
„Ideologia gender Zagrożenia”.
Niniejsza pozycja jest wyrazem sprzeciwu wobec prowadzonej „cichcem” rewolucji seksualno-kulturowej, która niestety zbiera swoje żniwo wśród młodego pokolenia.
Książka do kupienia „wSklepiku.pl”.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/465161-gw-zaklina-rzeczywistosc-polacy-chca-homozwiazkow