Europoseł PiS Beata Szydło przy okazji odwiedzin w Węgrowie obejrzała wystawę „Węgrów - miasto wielu kultur i religii”. Katarzyna Markusz, dziennikarka Jewish.pl, stwierdziła, że była premier powinna przeczytać książkę „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”, po to, by poznać prawdziwe losy Węgrowa. Znowu promocja antypolonizmu?
Ekspozycja „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” jest opowieścią o historii i wielokulturowości Węgrowa.
O jego powstanie zabiegała, związana z ziemią węgrowską, wicemarszałek Senatu, Maria Koc, której zależało na tym, aby pamięć o historii przetrwała
—informuje podlasie24.pl.
To bardzo ważne miejsce, które ma pokazać wielokulturowość miasta. To projekt, który pokazuje tożsamość tego miasta –
—mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Beata Szydło obejrzała wystawę przy okazji odwiedzin w mieście.
Dziennikarka Jewish.pl poleciła byłej premier rozdział na temat Węgrowa z książki „Dalej jest noc”. Jednym z autorów publikacji jest prof. Jan Grabowski, który twierdzi między innymi, że Polacy nic nie robili, żeby ratować Żydów w czasie Holokaustu.
To dobrze, że europosłanka Beata Szydło interesuje się historią. Polecam rozdział na temat Węgrowa autorstwa prof. Jana Grabowskiego w książce „Dalej jest noc”
—napisała.
Warto przypomnieć, że Jan Tomasz Gross i Jan Grabowski w czasie wspólnego wystąpienia mówili też, że Polacy nie ratowali Żydów, a nawet, że mordowali więcej Żydów niż Niemcy.
Przecież to nie jest książka historyczna tylko antypolski paszkwil
—odpowiadają dziennikarce Jewish.pl internauci, ta jednak z uporem twierdzi, że Grabowski jest doskonałym historykiem.
Grabowski jest znakomity! Niech się od niego uczą historii (zamiast robić politykę historyczną). No, ale ja nie jestem tu obiektywna…
—stwierdziła.
Co jeszcze Katarzynie Markusz odpowiadają internauci?
Co chciała osiągnąć dziennikarka, poza promocją antypolonizmu?
CZYTAJ TEŻ:
ann
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/454539-dziennikarka-jewishpl-poleca-b-premier-antypolska-ksiazke